10 Kasım Kompozisyonları


Türk gençliği bu gayretinden bir adım bile sapmadan, Atatürk gençliğinin azim ve çalışkanlığını, tüm dünyaya göstermek sorumluluğundadır.

Yurdumuzun kurtarıcısı ulu önder Atatürk her yıl 10 kasımda, bazı tören ve etkinliklerle anılmaktadır. Atatürk’ün ülkemize kattığı değerler ve millet için yapmış olduğu fedakarlıklar bu gün anılmaktadır. 10 kasım günü Atatürk’ün fikir ve düşünceleri yeni nesillere aktarılmakta ve cumhuriyetin nasıl kurulduğuöğretilerek, cumhuriyetin temelleri sağlamlaştırılmaktadır.

10 Kasım İle İlgili Kompozisyon

Atatürk kadar milletine ve vatanına düşkün bir başka lider daha yoktur. Ve Atatürk bütün varlığını , en çok değer verdiği Türk milletine bağışlamıştır.

Bizler Türk milleti olarak, dünyada tüm milletlerin imrendiği bir lidere sahip olduk ve onun mutluluğunu sonuna kadar yaşamaktayız.

Atatürk sayesinde, sahip olduğumuz cumhuriyet içerisinde özgürce yaşamakta ve düşüncelerimizi ifade edebilmekteyiz. Ayrıca Atatürk sayesinde hiç bir devlete bağlı olmadan ve hiç bir devletin esaretinde olmadan yaşamanın ve çalışabilmenin gururunu yaşamaktayız.

Bu eşsizlik içeren özgürlük duygusunu bizlere tattırmış olan yüce Atamıza en büyük şükran saygılarımızı ifade etmek ve onu gururlandırmak için, onun ülkemize kazandırmış olduğu devrim ve ilkelere sahip çıkmak en büyük görevimizdir. Bu duyguyu görev bilincinde, tüm hayatımız boyunca uygulamalı ve çocuklarımıza en iyi şekilde aktarmaya çalışmalıyız.

İşte Atatürk sayesinde yetişen o gençler, kendilerinden sonra gelecek olan nesillere de Atatürk’ün bıraktığı cumhuriyeti en sağlam temelleriyle birlikte devredebilecektir.

Ancak bu durumda cumhuriyeti Türk milletine bırakmış olan Atatürk, ebedi istirahatinde rahat olacaktır.

Türk milletine bu büyük şeref duygusunu tattırmış olan Atatürk ve silah arkadaşları için bir ömür boyu elimizden gelen, tüm hizmeti gerçekleştirmeye inanmış bir millet olarak, Atamızın bize bıraktığı bu cennet vatanı tüm gücümüzle müdafa etmeliyiz.

Bu makale belirtilen kaynakçalara göre yeniden yazılarak, Ahmet Korkmaz tarafından 13 Ekim 2014 Pazartesi günü yayınlanmıştır , son olarak da 2 Nisan 2017 Pazar tarihinde güncellenmiştir .

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir