Bedava Uçak Bileti Nasıl Alınır?


Bankaların ve havayolu şirketlerinin kampanyaları ile bedava ya da ödül bilet almak mümkündür.  Uçak bileti almak için avantaj sağlayan kredi kartı türleri, yapılan alışverişlerde ve uçak bileti satın alımında belirli oranda puan kazandırmaktadır.  Bu puanlar biriktirildiğinde bedava uçak bileti alınabilir.

Bazı bankaların mil puan olarak sunduğu kampanya ile, alacağınız uçak bileti ücretinin mil puanı belirtilmiştir. Havayolu şirketlerinden ya da bankanız aracılığıyla bu puanları kullanabilirsiniz.

Bedava uçak bileti alabilmek için yeterli puanınız yoksa, bankanız aracılığıyla avans puan/mil almanız mümkündür.  Avans puanınızı alarak, bedava biletiniz için puanlarınızı tamamlayabilirsiniz. Bu avans puan, daha sonra kazandığınız puanlardan düşülmektedir.

Bedava/ Ödül uçak bileti nasıl alınır?

  • Kredi kartınızın ait olduğu bankanın kampanyasına göre, bankanın müşteri hizmetlerini arayarak ya da doğrudan anlaşmalı havayolu şirketinin müşteri hizmetlerini arayarak puanlarınızla uçak bileti alabilirsiniz.  Ayrıca, anlaşmalı havayolu şirketinin internet sitesi üzerinden, size verilen mil puan kodu ile sorgulama yaparak bedava bilet alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Biriken puanlarla bilet aldığınızda avantajlar nelerdir?

  • Yeterli puanınız olduğu takdirde havayolu şirketlerinde kontenjan sınırlaması olmadan ödül biletinizi temin edebilirsiniz.
  • Kredi kartınızın bulunduğu bankanın anlaşması dahilinde, mil puanlarla alınan biletlerden alan vergisi alınmamaktadır.
  • Bedava biletleri kart sahibi adına olabileceği gibi başkası adına da alabilmeniz mümkündür.
  • Uçak seyahatinin zaman tasarrufu için sıklıkla tercih edilmesi, havayolu şirketlerinin ve bankaların kampanyalarını çeşitlendirmesi ile sonuçlanmıştır. Sık seyahat eden biriyseniz puan biriktirerek ödül bilet alma koşullarını değerlendirebilirsiniz.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir