Fi Sayısı Nedir?


Fi Sayısı Nedir?

Fi sayısı, bir nesnedeki altın oran anlamına gelmektedir. Yunan alfabesinde bir harftir. Fi sayısı, DNA ve canlı organizmalarda (örneğin, insanlar, ağaçlar, kabuklu deniz canlıları) görünen zamanda dokunduğu her şeye büyüleyici bir güzellik katan kontrol oranıdır. Fi sayısı, Büyük Piramitlerde ve tüm eski mimaride bulunmaktadır. Ayrıca, Leonardo Da Vinci’nin resim ve heykellerinde yoğun bir şekilde kullanılmıştır.

Fi Sayısının Değeri Nedir ve Varlığı Doğru mudur?

Fi Sayısı
Fi Sayısı

Fi tarafından temsil edilen bu altın oranın değeri 1.61803399 olarak kaydedilmiştir. Altın Oran, Altın Rakam, İlahi Oran olarak bilinmektedir. Altın oranla ilgili birçok yanlış anlama ve yanlış beyanlar bulunmaktadır. Fi sayısına inanmayanlar ve öyle bir oranın olmadığını savunanlar dahi vardır. Fi sayısı, insanlığın tarihi boyunca sayısız insana ilham vermiştir ve onların kalplerinde, zihinlerinde özel bir yer kazanmıştır.

Bize etrafımızdaki nesnelerin doğasını, onları daha iyi takdir etme fırsatı ve avantaj olarak kullanma becerisi hakkında bilgi vermektedir. Mevcut olan tüm yanlış bilgi ve söylemlere karşı açık fikirli olmak ve her iki tarafın da kanıtlarını araştırmadan bir görüşe inanmamak gereklidir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir