Güven Kazanabilmenin Yolları


Biriyle bir şeyler paylaşarak veya ona her hangi bir konuda güvenerek savunmasızlığınızı ve aynı zamanda karşılıklı bir ilişkiye karşı isteğinizi göstermiş olursunuz.

Kendinizi Sorumlu Tutun
Güvenilir insanlar her zaman kendi davranışları için sorumluluk alırlar. Aynı zamanda bu insanlar, sözlerinin ve davranışlarının çevrelerindeki insanların düşüncelerini etkileyebileceğinin de farkındadır.

Bir İlişki Kurun

Tüm uzun vadeli ilişkiler iki taraf arasında bir alış-verişi gerektirir. Karşı tarafın söylemlerini dikkatlice dinleyerek ilgilenen kişiler, başka insanların düşüncelerine de kendilerininki kadar değer verdiklerini gösterirler. Bu davranış karşı taraftakilerin de daha nazik olmasına olanak sağlayarak güven üzerine kurulu bir ilişki inşa edecektir. Net bir şekilde konuşmak, göz kontağı kurmak ve rahat bir vücut dili kullanmak sizi yaklaşılabilir gösterir, bu da karşı tarafı rahatlatacaktır.

Dürüst Olun

Dedikodu, oyun çevirmek ve diğer benzer bencilce davranışlar dürüst olmadığı için karşı tarafın güvenini sarsacaktır. Bireyselliğinizi vurgulamak yerine, çevrenizin bir parçası olmaya çalışarak ilişkinin daha iyi olması için katkıda bulunun. Birçok başarılı kurum, takım çalışmasını teşvik ederek, rekabetçi bir iş ortamından ziyade ortak bir görüşü vurgular.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Hangi ilişkide olursa olsun, güven inşası genellikle karşıdaki insanın muhtemel hata ya da kusurlarını affetmeye istekli olmanızı da gerektirir. İyilik, işbirliği, dürüstlük ve cömertlik güven veren ve uzun vadeli bir ilişkinin temellerini oluşturan evrensel özelliklerdendir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir