Hızlı Bronzlaşma Yöntemleri


Yaz aylarında, kadınların hızlı bronzlaşmak için ellerinden gelen her şeyi yaptığı bir dönemdir. Bronzlaşma estetik açıdan çok hoş bir görüntü yarattığı için kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Yapay bronzlaşma ürünleri de bu açıdan son yıllarda  büyük ilgi görmektedir.

Fakat sağlıklı ve organik şekilde bronzlaşmak her açıdan fark yaratmaktadır. Bu yüzden hem hızlı hem de doğal bir şekilde cildimizin bronz bir tene kavuşmasını sağlamalıyız. Çoğu kadın tatillerinin ancak son kısımlarında bronz bir tene kavuşabiliyor; çünkü bronzlaşmak uzun ve sabır gerektiren bir süreçtir. Fakat bazı pratik bilgiler sayesinde çok daha hızlı bronzlaşmak mümkün.

Bronzlaşma Yöntemleri:Kolay Bronzlaşma

bronzlaşma
  • Açık tenli olanların bu süreçte kakao yağı kullanmasını önerebiliriz. Kakao yağı sizin acı çekmeden, hızlı bir şekilde bronzlaşmanızı sağlayacaktır.
  • Koyu tenlilerin ise daha çok bebek yağı kullanması gerekir.
  • Güneşe çıkmadan önce bütün vücudunuza havuç yağı sürün. Öte yandan havuç yağı kaslarınızın gevşemesine de yardımcı olacaktır.
  • Bronzlaşmanın önemli yollarından bir tanesi de ölü derilerin vücuttan atılmasını sağlamaktır. Güneşlenmeden önce duş alırken lif yardımıyla sert bir şekilde vücudunuzu ovalamalısınız.
  • Güneş kremi sürdükten sonra vücudunuzu o halde bırakmayın, üzerine az miktar zeytinyağı sürün. Zeytinyağının diğer mucizeleri bir kenara,, hızlı bronzlaşmanıza da katkısı büyük olacaktır. Zeytinyağını masaj yaparcasına yedirmelisiniz.
  • Çok ilginçtir ama yaz mevsiminde sıklıkla tükettiğimiz kolanın da hızlı bronzlaşmada rolü vardır. Fakat kolayı vücudunuza sürerken çok dikkatli olun. Kolayı sadece bacak bölgeniz için kullanın, yüzünüzde kullanmayın.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir