Kalıcı Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?


’Kalıcı makyaj nedir ve nasıl yapılır?’’ sorusunun cevabı derinin altına boyaların enjekte edilmesidir. Kalıcı makyaj yapılırken lokal anestezi uygulanır. Yani kalıcı makyaj bir anlamda medikal bir operasyondur. Kalıcı makyaj ile yüzünde ya da vücudun da kusurları kapatabilirsiniz. Genel olarak kaşa, dudaklara ve gözlere kalıcı makyaj uygulamaları daha çok tercih edilmektedir. Kalıcı makyaj uygulamaları ile her zaman bakımlı gözükebilirsiniz.

Günlük Kalıcı Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

’Günlük kalıcı makyaj nedir ve nasıl yapılır?’’sorusunun cevabı kimyasal olmayan boylar ile derinin altında özellikle kaş, göz ya da dudak gibi yüz bölgelerine günlük kullanılan boyaların enjekte edilmesidir. Kalıcı makyaj operasyonu yaptırmadan önce bir takım alerji testlerinden geçmelisiniz. Bu testler sayesinde kimyasal olmayan boyların alerji yapıp yapmadığı uygulama öncesi belli olmaktadır.

Kalıcı makyaj uygulaması çok uzun yıllar kalmamaktadır. En kaliteli boyalar kullanılarak yapılan kalıcı makyaj uygulaması üç ile beş yıl arasında dayanmaktadır. Ve bu süre zarfında ise birkaç defa yeniletmek, boyaların üzerinden gitmek gerekir. Kalıcı makyaj bir nevi dövme işlemidir. Bu kozmetik uygulama sayesinde yüz bölgenizde ya da başka bölgeleriniz de sizi rahatsız eden kusurlarınızdan rahatlık ile kurtulabilirsiniz.

Kalıcı makyaj ile kusurlarınızdan kurtulurken aynı zaman da daha bakımlı ve daha genç bir görünüm de elde etmiş olursunuz. Kalıcı makyaj yaptırmak isteyenlerin alanında uzman kişiler tarafından ve hijyenik ortamda yapılması tavsiye ederiz.

https://www.sozburada.com/


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir