Kediler Neden Ot Yer ?


Kediler neden ot yer? sorusuna verilecek cevaplar hayvan sağlığı ile ilgilidir. Kediler neden ot yer ? derken bu alışılmadık olay şahit olmuş iseniz dikkatli olmalısınız. Peki, bir kedinin ot yemesi neyi gösterir? Kediler neden ot yeme ihtiyacı duyar?

Kediler ot yiyerek beslenmeyi pek hedeflemezler. Beslediğiniz kediniz ot yeme ihtiyacı duyuyorsa midesinde rahatsızlık vardır. Yuttuğu tüyler neticesinde rahatsızlanmıştır. Kediler neden ot yer ? Kediler genelde kolay kusabilmek için ot yer. Kediler ot yediklerinde aynen birini kusturmak için parmağın, ağzına sokması gibi midelerinin bulanmasını sağlarlar. Bu şekilde kediler kendilerini rahatsız eden yiyeceklerden kurtulurlar. Kusma refleksini gidermek amacıyla kedilerde ot yemek yaygındır. Kediniz ot yedikten sonra kusuyorsa bu rahatsız olduğuna işarettir. Peki, kedileri ot yemeye yöneltecek şeyler nelerdir? Kedileri neler rahatsız eder?

Kediler, aynen sizin gibi bir candır ve taze şeyleri yemeyi severler. Bayat mamalar ya da kalitesiz mamalar kedinizin midesini bozabilir. Kedinizin kötü bir şekilde kusmasına neden olan mamalardan kesinlikle uzak durunuz. Ayrıca yemek artıklarında fark etmeden onlara yaramayan şeyleri de yerler. Kediler neden ot yer? derken kusma ihtiyaçlarından bahsetmek lazımdır. Kedinize içirdiğiniz süt, yedirdiğiniz yemekler her ne olursa olsun, yemeyeceğiniz ve içmeyeceğiniz kadar kalitesiz şeyleri kedinize yedirmeyiniz. Kediler hassas varlıklardır. Ot yedikten sonra kusmayı tercih ederlerse rahatsızlanmışlardır. Böylesi durumlarda kediniz bir veterinere göstermenizi tavsiye ederiz.

Zavallı hayvanlar sıkıntılarını size iletememekte kusarak elektrolit kaybetmektedirler. Bu kedinizin zayıf düşmesine ve sağlığının bozulmasına neden olur. Kediyi iyi beslemek ona her sevebileceği şeyi yedirmekle olmuyor ne yazık. Bazen midesini bozmasına neden olabiliyorsunuz. Kediler neden ot yer ? Kediler rahatlamak için genelde ot yerler. Bu şekilde midelerindeki fazlalıktan kurtulmayı amaçlarlar. Kedinizin ot yemeye yönelmesi ciddi bir durumdur. Bunu yaygın olarak yapıyorsa ve hemen arkasından kusuyorsa mutlaka kedinizi bir veterinere göstermeniz gerekecektir. Kedilerin alışılmış davranışlarının dışına çıkmaları, miyavlamalarında değişikler. Sık sık ve uzun miyavlamaları iyiye işaret değildir. Kedinizin sağlığına dikkat etmelisiniz. Evet, kediler neden ot yer ? Derken anlatmak istediğimiz, kedilerin ot yerken genelde midelerindeki fazlalıktan kurtulmayı hedeflemeleridir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir