Outlook Nedir ve Nasıl Kullanılır?


Bu soruların yanıtı günümüzde pek çok kişi tarafından uygun kelimelerle tarif edilemez ama herkes neden bahsedildiğini aşağı yukarı anlayabilir. Kişisel bilgisayarlar açıldığı zaman ikinci adım olarak e-posta haberleşmesini sağlayan uygulamalar da açılır.

Bu soruların yanıtı günümüzde pek çok kişi tarafından uygun kelimelerle tarif edilemez ama herkes neden bahsedildiğini aşağı yukarı anlayabilir. Kişisel bilgisayarlar açıldığı zaman ikinci adım olarak e-posta haberleşmesini sağlayan uygulamalar da açılır. İşyerlerinde bu e-posta hesapları ekranın bir yerinde zaten sürekli açık tutuluyor. Kısacası bu e-posta hesapları eskiden köşeyi dönen ve selam veren postacıların yerini aldı. İşte dünyanın en büyük bilgisayar yatırımlı şirketi olan ve kendi alanında bir dünya devi kabul edilen Microsoft’un kullanıcılar için yarattığı e-posta mecrası olan Outlook böyle bir haberleşme sistemidir. Önce Hotmail’in destekleyicisiydi,  sonradan kendisi bir posta servisine dönüştü. Bugün de çok kullanılan ve ücretsiz olan, Microsoft’a bağlı olarak çalışan, son derece hızlı bir e-mail sistemidir tanımlamasıyla  Outlook nedir sorusunun yanıtı verilmektedir.

Outlook Girişleri

Bu uygulama hakkında sorulan sorulardan en bilineni Outlook girişi nasıl yapılır şeklindedir. Önemli olan Microsoft uyumlu bir e-posta adresinizin olmasıdır. Konu burada e-posta hesabı nasıl açılır biçimine döner. Gerçekleştirmek için https://www.microsoft.com/tr-tr/outlook-com/ formatına gitmeli ve kişisel hesabınızı oluşturmalısınız. Uygulamalar zaten sizi yönlendirecektir, çoğu zaman kendi kişisel e-posta hesabınızı oluşturun cümlesine rastlayacaksınız. Bu adres elinizde olduktan sonra Outlook üzerinden e-posta gönderebilir ve alabilirsiniz. Hatta bir başka Outlook sürümü olan Skype yolu ile anlık haberleşmelere bile geçebilirsiniz.

Microsoft Kullanıcısı Olursunuz

Outllok kaydı nasıl yapılır uğraşması sonucu alacağınız e-posta adresi ayrıca bir Microsoft hesabı olarak kabul edilir ve diğer şirket uygulamalarını da kullanabilir hale geçersiniz. Bundan sonrasında bilgisayarınızda Word, Excell, Powerpoint gibi programları ve OneDrive, Takvim, OneNoteOnline gibi uygulamaları Windows işletim sistemi içinde kullanabilirsiniz. Böylece tek hesapla pek çok kolaylık sağlamış olacaksınız. Örneğin kullanımı gayet kolay olan Word bugün dünyanın en çok kullanılan yazı programıdır, çünkü PC (Personel Computer) denen kişisel bilgisayarların hepsinde Windows yüklüdür, yani Word otomatik olarak yüklenmektedir. Aynı şey sonu gelmez bir uzunlukta bir tablolama programı olan Excell için de geçerlidir. Bugün bütün ofislerde Word, Excell, Skype ve çay bulunur.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir