Saç Nezlesi Nedir? Belirtileri Nelerdir?


Saç nezlesi genellikle en çok kadınlar’da görülür. Saç kökleri dibinde iğne batması gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Saç nezlesi çok kötü bir şekilde ortaya çıkabilir. Ve bu bulgu ortaya çıktığı zaman çok kötü saç dokülmelerine sebep olabilir. Bunun nedeni ise saçların çok uzun ve sık olmasıdır.

Saç Nezlesinin Nedenleri?

Toplum içinde genelde daha çok saç nezlesi olarak tanımlanmaktadır. Bunun nedeni ise saç çok sıkı bir şekilde bağlanması sonucu saç nezlesi ortaya çıkabilir. Saçın hem aşağıya hemde yukarıya doğru bağlanması saçın hava almasını engelleyip bu şekilde’de saç nezlesi oluyor. Bu kesinlikle hatadır. Ve saçın dengesini bozması sonucu sıkı bağlandığı için derinizin çekilmesi ve saç kökünün zorlanmasına’da yol açabilmektedir. Bu nedenle artık saçınızın yavaşça dökülmeye başlayacağını söyleyebiliriz. Uzun saçlı bayanlar saçlarını yıkadık’tan sonra kurulanmaması sonucu Saç nezlesine neden olabilmektedir.

Bu nedenle saçlarınızı yıkadığınız zaman hemen iyice kurutunuz. Örnek vermek gerekirse bir insan rüzgarlı ve soğuk havada ıslandığı zaman nezle grip olabiliyor. Bunun nedeni ise iyice kurumamasıdır. Ve saç gücünü yitirip ciddi problemlere’de yol açabilirler. Eğer saçınıza hergün Jöle, Fön Çekerseniz saçınızın rahatsızlanmasına yol açan nedenlendendir. Fönün sıcak havası saçın dengesini kaybetmesine neden olacaktır. Sürdüğünüz jöle saçınızı soğuk tutar. Jöle’den başka kozmetik ürünler’de olabilir. Bunları sürdüğünüz zaman saç derinizi sürekli soğuk tutacaktır. Bu nedenle dediğimiz gibi saç dengesini kaybedecektir. Sizlere önerimiz bunlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Saç Nezlesinin Belirtileri Ve Tedavisi

Toplum arasında saç nezlesi olarak bilinen bu hastalık ancak rapunzel hastası yada prenses hastası olarak adı verilen bu hastalık saçın derisinde özellikle bu hastalık ağrılar ve yanmalar arada olacaktır. Eğer erken önlem alınmazsa aşırı bir şekilde saç kaşınması ve ciddi yaralar ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle’de aşırı şekilde dökülme meydana gelebilmektedir. Bu tıpta bu hastalığın toplum arasında sık sık olarak’da karşılaşılan bir hastalıktır. Ve bu hastalığın’da tedavisi ne yazık’ki yoktur. Bu hastalığı engellemek için saçınıza zarar veren tüm nedenleri ortadan kaldırmanız gerekmektedir.

Eğer belirtilerini veya tüm sebeplerini ortadan kaldırdık’tan sonra hayla bu belirtiler tekrar ortaya çıkıyorsa Hemen doktorunuza başvurunuz. Ve saçınızın dökülmemesi için önlem almalısınız. Saç nezlesine yakalandıysanız Bu hastalığı ortadan kaldırmak için’de Saçınıza ciddi bir şekilde Saçlarınıza önem vermelisiniz. En iyi bakımlarını’da yapmalısınız. Banyo yaptığınız zaman saçlarınızı çok iyi bir şekilde kurtmanız gerekmektedir.

Normal düzeyde tutulan kurutma makinesini saçlarınızı kurutunuz. Saçlarınıza fön çekin öyle dışarı çıkmanızı öneriyoruz. Özellikle kadınlar, saç modellerini seçtiğiniz’de kendinizi rahat bir şekilde hissedeceğiniz bir saç seçmelisiniz. Aynı zaman’da Saçınızın rahat nefes alması için. Erkekler ise jöle vs diğer kozmetik ürünleri azaltması onlar için daha iyi olacaktır. Bu önerilere dikkat ederseniz saçı nezlesinden az’da olsa kurtulma şansınız olarcaktır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir