Seo Nedir?


Search Engine Optimization (SEO) yani Arama Motoru Optimizasyonu, isminden de  anlaşılabileceği üzere arama motorlarında sitelerin veya sayfaların en üst sıralarda yer almasını sağlamaya yönelik yapılan organik çalışmaların tamamıdır. Seo bir nevi pazarlama stratejisidir. Ürününüzü ön plana çıkarmayı hedefleyen çalışmalar yapar. Ücretli reklamların aksine uzun vadede siteye avantaj sağlamaktadır.Sağlam bir seo çalışması ile sayfanıza kalıcı faydalar sağlayabilirsiniz. Ayrıca Google reklamcılığına oranla çok daha ucuz maliyete olması her zaman Seonun önemli bir artısı olarak kalacak kanaatindeyiz.

Seo
Seo

Seo Uzmanları Seo çalışmalarını genel olarak On-Page SEO ve Off-Page SEO olarak iki şekilde gerçekleştirmektedir.On-Page Seo; sayfa içeriğinin düzenlenmesi, hatalarının giderilmesi, Rich Snippets entegresi gibi site ya da sayfa için düzenlemelerin tümünü kapsamaktadır.Off-Page Seo ise tam aksine site dışı tüm düzenlemelerin entregre edildiği bölümdür.Sosyal medya çalışmaları çalışmaları ve link building buna örnek gösterilebilir.

Kapsamlı ve kaliteli bir seo çalışmasının siteye olacak katkısı tahmin edemeyeceğiniz türde büyüktür.Şirketin adını insanlar google’a yazdığında ilk sırada o şirket geliyor olabilir.Ancak ilgili sektör  ile alakalı terimlere seo çalışması yapıldığında alınan etki seo’nun ne denli önemli bir çalışma olduğunu gösterecektir.

Bu şekilde marka bilinirliği ve ilgili sektörde popülerlik gözle görülür şekilde artacaktır. Yani işin özü şu ana kadar e-ticaret sektöründe boy gösteren şirketler gerçekten kurumsal bir seo firması ile çalışarak seo yaptırmamış ise her geçen saatte yeni müşteri ve kazanç kaybediyor anlamına geliyor.

 


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir