Telefonumda Donma Var, Ne Yapmalıyım?


Kilitlenme sorunu ile karşılaşan bir kullanıcı yapabileceği tek bir şey vardır. Oda bataryasını çıkarıp 10-20 saniye bekleyip geçici bir çözümdür ve sadece telefonunu açıp bir kaç saniye kullanabilir. Her marka ve model ile olamamak ile birlikte kimi modellerin aslında menüden fabrika ayarlarına geri döndürerek bu işe çözüm değildir. Ama yetkili servislerin bildiği özel kodlar vardır. Bu kodlamalar ile resetleme yapılırsa telefon donma hatası düzeltilebilmektedir. En nihayetinde kilitlenme veya donma sorunu ile karşılaşan telefonun mutlaka servis ortamına götürülüp orada onarılması gerekir. Birde donam sebebinin ve test işlemi 3-4 gün sürebilmektedir.

Servislere gelen cihazlar onarılmaktadır. Bunu unutmamanız gerekir eğer telefonunuzu servisten aldığınız zaman tekrar dona bilmektedir. Donma işleminin bitip bitmediğini anlamanız için telefonu 3-4 gün boyunca test edilmesi gerekmektedir. Donma ve kilitlenme arızasına maruz kalmış bir telefonlar mutlaka servis ortamına onarılması gerekmektedir. Donma arızası kesin olarak bitmesini anlamanız için bir kaç gün boyunca test etmeniz gerekmektedir.

Gereksiz Cihazları Kurtulmanız Lazım:

Telefonunuzdaki gereksiz uygulamalardan kurtulmanız telefonunuzu hızlandırmamasında daha iyi olacaktır. Eğer silmezseniz telefonunuz her gittikçe farklı bir duruma veya hal almaya başlayacaktır. Ama mutlaka temizlemeniz gerekmektedir. Eğer bu uygulamaları veya kalıntıları nasıl temizleyeceğim diyorsanız aradığınız cevap bu uygulamada diyebiliriz. App Cache Cleaner bu uygulama sizin en zor veya virüs olsa dahi baş edebilecek bir uygulama diyebiliriz. Eğer hemen sizde bu gereksiz kalıntılar veya uygulamalardan kurtulmak istiyorsanız hemen google play store veya ios’tan indirip gereksiz kalıntılardan kurtulun!


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.