Tolga Sarıtaş Kimdir?


Tolga Sarıtaş, 30 Mayıs 1991 yılında doğan Türk oyuncudur. Aslen Sivas’lıdır. Halil Akkant Lisesi’nden mezun olmuştur. Üniversite eğitimi Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü’nde devam etmektedir. Açık Öğretim Fakültesi’ne başladıktan sonra bir yandan da oyunculukla ilgilenmeye başlamıştır. Sarıtaş, Esenyurt Belediye Tiyatrosu ve Tiyatro Zeytindalı’nda oyunculuk yapmaya başlamış ve kendini geliştirmiştir. Oyunculuktan başka müzikle de arası çok iyi olan Tolga Sarıtaş, sahnelere çıkarak bateristlik ve gitaristlik yaptı. Gözlerinin rengi ve yakışıklılığıyla ön plana çıkmaktadır.

2009 yılında yabancı bir yönetmenin çektiği “Bahtı Kara” isimli film ile ilk defa sinema filminde rol aldı. Daha sonra birçok projede yer alan Tolga Sarıtaş yönetmenlerin dikkatini fazlasıyla çekmeyi başardı. “20 Dakika” dizisinde geri planda rol alırken “Muhteşem Yüzyıl” isimli dizide artık tam anlamıyla herkes tarafından tanınmış ve sevilmiştir. 2015 yılında da “Güneşin Kızları” dizisinde başrol oyuncusu olarak görev aldı.

Tolga Sarıtaş
Tolga Sarıtaş
Genç yaşına rağmen birçok dizi ve filmde rol alarak adından sıkça söz ettirmiştir. Ayrıca gelen teklifleri değerlendirip reklam filmlerinde de boy göstermektedir. Hayran kitlesi giderek artmaktadır.

Tolga Sarıtaş’ın Aldığı Ödüller

2016 – 23.İTÜ EMÖS Başarı Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu

2016 – Ankara Hukuk Ceride-i Kantar – En İyi Erkek Oyuncu

2016 – Sabancı Üniversitesi Lacivert Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu

Tolga Sarıtaş’ın Oynadığı Diziler ve Filmler


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir