Uyuyan Kahin Edgar Cayce Hayatı ve Kehanetleri


Uyuyan kahin olarak tanınan ve Nostradamus’tan sonraki en büyük kahin olarak bilinen Edgar Cayce. Dünyada bilinen bir çok kahin bulunmaktadır. Bugüne kadar bilinen kahinler ya uykularında ya da derin trans halinde söylemişlerdir. Edgar Cayce yapmış olduğu kehanetlerde her zaman uyku halinde verdiği için uyuyan kahin denilmiştir. Baba Vanga ve Nosturadamus gibi bir çok kahin gibi Edgar’da gelecek hakkında kahinlerde bulunmakta idi. Egar’ın başka kahinlerden farklı bir özelliği ise geçmişten bilgi alabilmesi idi. Uyku halinde iken yaptığı kehanetleri hatırlayamıyordu, yanındaki yardımcıları bunları not almıştır.

Trans halinde gördüklerini tüm insanlık duysun diye elinden geleni yapmış insanlara faydalı olmaya çalışmış. Hasta insanlara hangi ilaçların yardımcı olabileceği hakkında bilgiler vermiştir.

18 Mart 1977’de kantecide doğmuş ve hayatı 1945 yılında sona ermiştir. Trans halinde iken söylemiş olduklarını ve hasta insanlara nasıl yardım ettiği sorulduğunda ise yaşayan herhangi birisinin beyni ile iletişim kurabildiğini ve kendisine gelen hastalara yardımcı olabilmek için bu beyinlerden faydalandığını söylemiştir.

Cayce’nin ilk keşfedilişi

Edgar Cayce
Edgar Cayce

Cayce’nin yetenekleri çok küçük yaşta başına gelen bir olay ile ortaya çıkmıştır. Küçük yaşta bir gün eve geldiğinde ne olduğu anlaşılamayan bir nedenden dolayı komaya girer, yaşadığı bölgedeki doktorlar ne yaptıysa komadan çıkaramazlar ve neden bu duruma geldiğini anlayamazlar, ancak komada olan ve bir anda konuşmaya başlayan Cayce, enseme bir bezbol topu çarptı özel bir yakı yapın ve enseme kuvvetlice bastırın, acele edin yoksa beyin zarının zarar görme ihtimali var demiştir. Ensesine bastırılacak yakıda kullanılacak bitkileri de söylemiştir. Akşama doğru Cayce’nin ateşi düşer, komadan çıkar ve ayağı kalkar, ancak koma halindeyken ne söylediğini ve adını bile bilmemektedir, bu şekilde yetenekleri ortaya çıkmıştır. Daha sonradan ailesine ben ölen akrabalarımla iletişime geçiyorum ve görüşüyorum demiştir.

Yeteneği yayılmaya başlar

Kaybettiği sesi yüzünden mektup kağıdı fabrikasından çıkarılan ve sonra sesine kavuşan Cayce amcasının yanına gider ve küçük bir dükkan açar. Bir gün yanına çocukluk arkadaşı gelir ve ayağını sürerek yürümektedir. Arkadaşına yardım etmek ister ve transa geçer, trans halinde söylediklerini uygulayan çocukluk arkadaşı kısa zaman sonra yavaş yavaş yürümeye başlar. Bir çok kişi hastalığına yardımcı olmak için sıraya girer. Hasta olan kişinin yüzünü görmemiştir ve para almamıştır, sadece trans yaptığı sırada yanında doktor olmasını ister. Zaman içerisinde bir çok hasta olan kişiye yardım eder ve bu yeteneğini iyice yayılır.

Oğlunun gözünü tedavi eder

Bir magnezyum patlamasındandan dolayı Cayce’nin 8 yaşındaki oğlu bir gözünün görme yetisini kaybeder ve doktorlar seferber olurlar. Hatta gözün artık görmesinin mümkün olmadığını söyler. Diğer gözünde etkilenmemesi için patlamada görme yetisini kaybeden gözün alınmasını söylerler, bu duruma kesinlikle karşı çıkan Cayce hemen trans haline geçerek bir tedavi yöntemi bulmak ister ve bulur da. Trans sırasında 15 gün süre ile tanik asit ile göze pansuman yapılmasından bahseder. Tüm doktorlar bunu karşı gelse de Cayce bu tedavi yöntemini uygular ve iki hafta sonra 8 yaşındaki oğlunun gözü tekrar görmeye başlar.

Mısır Piramitleri nasıl oldu

Mısır Piramitlerinin M.Ö 3500 yıllarında değil çok daha eski zaman olan M.Ö 10500 yıllarda Atlantisliler tarafından yapılığı söylemiştir. Atlantis’e göçmenlerin yanlarında getirdiği kayıtları Mısır’dan ayrı olarak başka yere taşımak istediklerini ancak son bir karar gereği kayıtların piramitlerde olduğundan bahsetmiştir. Yapmış olduğu transların yüzde 80’i Atlantis hakkındadır ve Atlantis henüz suların üzerine çıkmadığını söylemiştir ve nerede olduğu hakkında söyledikleri teyit edilmiş ve nerede olduğu tespit edilmiştir.

Ekonomik kriz olacağını bilmesi

Cayce 1920 yılında yaptığı bir görüşmede büyük bir ekonomik krizin oluşacağını ve bu ekonomik krizin 1933 yılında sona ereceği söylemiştir ve bu ekonomik kriz 1933 yılında son bulmuştur.

İkinci dünya savaşı

Birinci dünya savaşı bittiğinde Cayce şöyle diyordu, eğer Versay Konferansı başarılı olursa dünya bin yıl sürecek barış dolu günler yaşayacaktır. Ama başarısız olursa insanlık 1940 yılında ikinci ve daha şiddetli savaşa sürüklenecektir.

Çevresindeki insanların neler yaşayacağını görmesi

Kehanetlerinin neredeyse hepsini trans halinde yapan Cayce’nin bir özelliği de bazen çevresindeki insanların yaşayacaklarını flash back halinde görmesiydi. Hatta bir gün konferans sırasında orada izleyici olarak bulunan bütün gençlerin savaşa gideceğini ve 3 tanesinin geri dönmeyeceğinden dolayı konferansa devam edememiş ve oradan ayrılmak zorunda kalmıştır.

Edgar Cayce’nin ölümü

Cayce uyumadan önce hiçbir şey içmiyor, transa geçtiğinde söylediklerini hatırlamıyordu. Hayatının son yıllarını günde 8 trans yaparak geçiren Cayce bu translar çok yoruyor ve bitkin düşürüyordu. 2 Ocak 1945 yılında çok yorgun olduğu bir sırada 3 Ocak 1945 yılında akşam üzeri saat 5’te tüm dertlerinin biteceğini ve kurtarılacağından bahsetmiştir ve tam dediği zamanda hayata gözlerini yummuştur. Ardında 14 bin kayıt adet ayrıntılı kayıt bırakmıştır.

Edgar Cayce’nin kehanetleri

Hitlerin Almanya yönetimine geleceğini, makamından indirileceğine kadar veya dışarıdan bir müdahele gelene kadar yönetimden kalacağını 1934 yılında söylemiştir.

 • Japonya en sonunda denize gömülecektir.
 • ABD’nin doğu kıyılarında yeni karalar ortaya çıkacaktır.
 • Elektrikli arabalar yapılacaktır.
 • Işıktan silah yapılacaktır. (Burada lazerden bahsetmiştir.)
 • New York bir gün yok olacaktır.
 • Dünyada soğuk iklim ile sıcak iklim yer değiştirecektir.
 • Kutuplarda kayma yaşanacaktır.
 • Güneş kararacak ve üçüncü bir zaman gelecektir.
 • Ruhsal uyanma olayı yaşanacaktır.
 • ABD’nin batı kıyısı yangın ile yıkım ile imha olacaktır.
 • Los Angeles ve San Francisco’yu doğal felaketler yok edecektir.
 • İlerleyen yıllarda büyük doğal felakatler yaşanacak, depremler çoğalacak ve denizler kabaracaktır.
 • Yeryüzünün şekli değişecektir, bu konuda tarih sorulduğunda ise 1958 ile 1998 yılları arasında başlayacak ve daha sonraki zamanlarda şiddetlenerek devam edecek demiştir.
 • 1939 yılından sonra görev yapacak olan başkanlardan ikisinin görev süreleri sona ermeden sonra ereceklerini söylemiştir. Ve dediği gibi de olmuştur.
 • Rusya’da kominizmin son bulacağını özgür bir yaşama kavuştuktan sonra ABD ile birlikte iş birliği yapacağından bahsetmiştir.
 • 3. dünya savaşının yaşanmasının engelleneceğini ama ne kadar engellenirse engellensiz Paris, New York, Londra’nın haritadan silinecektir.
 • Hiçbir kehanetinde nükleer savaştan bahsetmemiştir.
 • Günümüz insanlarının kendi egolarına ve hırslarına yenik düşerek kendi sonunu hazırladığını ifade etmektedir.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir